Nem, minden faházunkat úgynevezett nyers – festetlen állapotban szállítjuk.
Igen, legtöbb faházunkhoz fapadló tartozik impregnált alátétgerendákon (a padló vastagságát mindegyiknél feltüntetjük), amelyet az ár már tartalmaz.
Természetesen igen. Nagyobb faházak esetében javasoljuk a padló és a tető szigetelését a jobb klíma érdekében a nyári hónapokban. A szigeteléssel megakadályozza a tető túlmelegedését. A faház belülről is szigetelhető.
Igen, amennyiben ez műszakilag lehetséges, a faház alakját vagy elrendezését is megváltoztathatjuk. Fontos megjegyezni, hogy a méretek megváltoztatásakor egy teljesen új faházról van szó, amelyet a gyártáshoz újra kell tervezni. Bármilyen szerkezeti vagy elrendezési változtatás egyedi megrendelésnek minősül, és az ár magasabb, mint az alapmodell ára, valamint a szállítási idő meghosszabbodik.
Valamennyi faházunk kiváló minőségű skandináv vagy szibériai lucfenyőből készül. Kizárólag legális és fenntartható erdőkből származó, minősített fát használunk.
Mindenfaházunk rönkszerkezetű. Összeszerelésük nyelves és hornyolt falszakaszok felhasználásával történik. A sarkokon egymásra rakva, reteszeléses illesztésen keresztül. (Keresztbe illesztve a mart bevágásokba). Az kisebb faházak falához használt deszkák vastagsága 18 mm – 21 mm, a kerti faházaknál 21 – 40 mm, a hétvégi faházaknál 28 – 40 mm. Az egyes faház típusoknál a falvastagság fel van tüntetve.
A kerti ház vagy nyaraló összeszerelése előtt fontos, hogy előkészítsük a megfelelő alapfelületet, amelyre a épül. A talajnak szilárdnak és vízszintesnek kell lennie, körülbelül 10-20 cm-rel a környező terepszint fölé emelve. Az alaplemez méretének meg kell egyeznie a kunyhó külső falainak méreteivel (átfedések nélkül).
Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha az aljzatot nem megfelelően készíti elő, a faházzal kapcsolatban nem tud reklamációt benyújtani. Ha nem tudja, hogyan kell az alapokat megfelelően elkészíteni, forduljon egy „földmunkákra” szakosodott céghez.
Több lehetőség is van:
1) Betonlap: Az épület alapozására a legmegfelelőbb egy 10-15 cm magas, belső acélbeton megerősítéssel ellátott sík betonlap, amelyet kavicsos alapra fektetnek fagymentes mélységben. Ennek az alternatívának az elkészítése azonban nagyobb kihívást jelent és költségesebb is. Ráadásul ez egy olyan szerkezet, amely tartósan módosítja a kert megjelenését, és nincs utólagos lehetőség a helyváltoztatásra.
2) Egymásba ágyazott burkolat, beton járdalapok: Kisebbfaházak esetében alaplemezként egy egymásba ágyazott burkolat vagy beton járdalapokból készült sík felület használható. E felület alatt is síkban tömörített kavicsnak kell lennie. Az előkészítés egyszerűbb, mint a betonalap esetében, de hátránya, hogy a faház nem rögzíthető szilárdan egy ilyen alapba. Az egymásba illeszkedő járólapok helyett 50x50x6 cm-es beton járólapok is használhatók.
3) Önhordó padlórács és talajcsavarok: Nagyon jó alternatíva az önhordó, talajcsavarokkal a talajba horgonyzott alaprács segítségével készített aljzat. Ennek a megoldásnak az előnye a gyors összeszerelés, az alap azonnal terhelhető. Nincs ásás és a kitermelt föld elszállításának problémája. A csavarok nyomó-, húzó- és oldalirányú terhelésre vannak tesztelve. Ez a szerkezet is bármikor eltávolítható vagy máshová áthelyezhető, így környezetbarát. A levegő áramolhat a faház alatt, így az nem nedvesedik alulról. Hátránya lehet, hogy nem lehet bárhol használni – a talajnak jól megmunkáltnak kell lennie, az altalajnak stabilnak és jól áteresztőnek kell lennie, legalább 60 cm mélységig. A megrendelő részéről talajfelmérés szükséges.
Minden faházunk szabadon álló, önhordó, és az összeszerelés során általában nem rögzítik a talajhoz. Ha a faház túlságosan szeles helyre kerül, a horgonyzást érdemes elévgezni. Figyelembe kell venni, hogy a faházakat nem lehet lehorgonyozni az egymásba illeszkedő burkolatokba. Ha ilyen aljzatot készített, akkor el kell távolítani egy burkolattömböt, és betonba kell helyezni a lehorgonyzó talpat.
Igen, a villany, víz és a csatorna hálózat csatlakoztatható a faházhoz. A legjobb azonban, ha a víz- és csatornabekötéseket a telepítés előtt készítik elő, és a faház összeszerelői lyukakat vágnak a padlóba a csatlakozásokhoz.
A kirakodás helyére INGYENES szállítást biztosítunk, míg a kunyhó kirakodásáról a megrendelő saját költségén gondoskodik. A kirakodás történhet kézzel 2-3 ismerős / alkalmazott segítségével, vagy targoncával. A kézi kirakodás a legkíméletesebb az Ön otthona és kertje szempontjából. A faházakat nem tanácsos hidraulikus karrall kirakodni, mert a fa részek megsérülhetnek.